PANCHAKARMA w indyjskich tropikach 2024/2025

Home » Ajurweda » PANCHAKARMA w indyjskich tropikach 2024/2025

Panchakarma w indyjskich tropikach

Kerala, Indie 2024/2025

Oferujemy Program Holistycznej Odnowy Biologicznej zwany w sanskrycie PANCHAKARMA – najbardziej kompletny ze znanych różno-kulturowych systemów Program Przywracania Równowagi. Panchakarma, wywodzi się z najstarszego systemu medycznego na świecie – Ajurwedy. Opiera się na metodach naturalnego uzdrawiania, wykorzystuje ziołolecznictwo, zabiegi na ciało mające na celu oczyszczanie organizmu z toksyn tak fizycznych, jak i mentalnych, regenerację organizmu, a tym samym zapewnienie powrotu do pełni zdrowia.
Wśród wielu przyjemnych zabiegów ajurwedyjskich prym wiodą różnego rodzaju masaże olejowe, kąpiele ziołowe, aromatyczne sauny.

Nieodłącznym elementem procesów zdrowotnych jest zastosowanie odpowiednio skomponowanej diety, odpowiednio dobranych ćwiczeń fizycznych (joga), jak też pracę na bardziej subtelnych poziomach – emocji i umysłu.

Ajurweda wspomaga przywracanie równowagi na wszystkich poziomach naszej egzystencji, podnosi siły witalne, wzmacnia system odpornościowy – to wszystko, czego będzie domagać się nasze ciało po zimowym letargu.

Opcjonalnie wycieczki fakultatywne dla chętnych (zwiedzanie świątyń, uczestnictwo w rytuałach świątynnych i „jagna” (starożytnych rytuałach ognia), okoliczne wioski i stolica Kerali, mniej i bardziej popularne turystycznie miejsca, plażowanie, zakupy wszelkiej maści). Spotkanie z wedyjskim astrologiem. Codzienne rytuały oczyszczające „homa” (rytuał ognia o wschodzie i zachodzie słońca). Pokaz tańca, a dla chętnych też zajęcia z hinduskiego tańca.

Termin: kwiecień – wrzesień 2024

Jednosobowy
150 euro/dzień (pokój)
170 euro/dzień (villa)
Dwuosobowy
270 euro/dzień (pokój)
290 euro/dzień (villa)

 

Termin: październik – marzec 2024/2025

Jednosobowy
210 euro/dzień (pokój)
230 euro/dzień (villa)
Dwuosobowy
340 euro/dzień (pokój)
395 euro/dzień (villa)

 

Kto pierwszy – dostaje lepsze miejsca.

w pakiecie jest:
– zamieszkanie,
– 3 posiłki dziennie wg zaleceń lekarza ajurwedyjskiego,
– 120 minut codziennych masaży i zabiegów ajurwedyjskich,
– joga każdego poranka,

– transport z i na lotnisko w Trivandrum.

Informacje i zapisy:

Wanda Kruszyńska
ayurwanda@gmail.com
+48 515 166 246 (jedynie Whatts App lub signal)

 

link do filmiku o ośrodku w Kerali:

https://www.youtube.com/watch?v=nAAjCDOl6Y4

https://www.youtube.com/watch?v=jVvX58tzLrM

 

 

http://ajurweda.com/
www.anandalakshmiayurveda.com

Indywidualnie dobrana dieta ajurwedyjska (na życzenie bezglutenowa, bezbiałkowa, bezlaktozowa, surowa).

 

WYCIECZKI

 

Wycieczka do Kovalam Beach, położonego ok 8 km od ośrodka i ok 20 km od Trivandrum. Kovalam oznacza “gaj palm kokosowych”, najprawdopodobniej lata wstecz jak okiem sięgnąć okolica pokryta była lasem kokosowym. Obecnie Kovalam jest uważany za największy kurort w południowych Indiach. Wzdłuż plaży ciągnie się bulwar, przy którym mieszczą się bary i restauracje, hotele, sklepy z pamiątkami i usługi turystyczne. Długa, piaszczysta plaza podzielona jest na 2 części wysepką skalną, o którą z hukiem rozbijają się fale. Jedna z plaż przeznaczona jest dla serferów z sztucznie regulowanymi falami, zapewniającymi odpowiednie warunki do serfingu przez cały rok. Przy plaży, na niewielkim wzgórzu wystrzeliwuje w górę smukła latarnia morska z której można podziwiać widok na okolicę.

W weekendy wielu turystów z pobliskiego Trivandrum przyjeżdża rozkoszować się klimatem nadmorskiej miejscowości tworząc niesamowity wachlarz jaskrawych kolorów.

Trivandrum – stolica Kerali, położona ok 30 min drogi samochodem od ośrodka. Tam można zwiedzić muzea, drewniany pałac maharadży, świątynie, oraz mnóstwo sklepów z kolorowymi materiałami i hinduskimi strojami.

Backwater Trip – trzy godzinna wycieczka łodziami po okolicznych rozlewiskach Kerali, z dala od szumu samochodów i ulicznego gwaru. Wycieczka może odbyć się łodzią motorową lub tradycyjną drewnianą. Należy uzgodnić podczas organizacji wyprawy. Najczęściej wycieczka organizowana jest późniejszym popołudniem, tak by dotrzeć na plażę na czas zachodu słońca.

Całodzienna wyprawa na najbardziej wysunięty na płd Indii cypel – Kanyakumari  – jedno z najczęściej uczęszczanych miejsc pielgrzymek hinduskich, miejsce oświecenia Vivekanandy (Vivekananda Rock Memorial). Wycieczka obejmuje zwiedzanie muzeum – drewnianego pałacu Maharadży – Padmanabhapuram Palace (opcjonalnie) oraz jednej z największych i majestatycznych świątyń w płd. Indiach – Suchindram Temple.

Oczywiście możliwe są krótkie wycieczki po okolicy – wioska rybacka, życie rolników (nieco wgłąb lądu), świątynie, plaże, no i kobiece ulubione zajęcia – shopping.

W Indiach świętuje się niemalże non-stop, wiec dobrze również dopytać się o nadchodzące święta, by móc wziąć udział w kolorowych i wielokrotnie spektakularnych wydarzeniach, najczęściej o charakterze religijnym.

W szacunku do Wszystkiego Co Jest,

 

Strona Ośrodka w Indiach:

www.anandalakshmiayurveda.com

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

logo

Medycyna starohinduska

Centrum Ajurwedy

Roentgena 22/29
02-781 Warszawa Ursynów

Kontakt

Wanda
e-mail: ayurwanda@gmail.com
tel. +48 515 166 246
Kontakt via WhatsApp

Ewa
e-mail: ewa.satya@gmail.com
tel. +48 600 071 266

Izabella
e-mail: iza.demozzi@gmail.com
tel. +48 502 603 171

Translate »