Nasz ośrodek w Indiach

Home » Indie » Nasz ośrodek w Indiach

Po wielu latach pracy z ośrodkami ajurwedyjskimi w różnych rejonach Indii, zdecydowaliśmy się na stworzenie własnego miejsca służącego regeneracji ciała, umysłu i ducha. Ananda Lakshmi Ayurveda Retreat umieszczony jest w najpiękniejszej części wybrzeża południowych Indii. Już podczas podróży z lotniska turystów zachwyca orientalna roślinność, wielość kolorów, różnorodność zapachów oraz odgłosy dochodzące z pobliskich świątyń. Europejski standard znika z widoku, a w zamian pojawia się jakże odmienny, magiczny świat.

Ananda Lakshmi Ayurveda Retreat osadzone jest na klifie, z przestrzennym widokiem na Morze Arabskie. Opuszczając nieco wzrok, naszym oczom ukazuje się ocean palm, w którym spokojnie płynie codzienność mieszkańców rybackich wiosek. Ananda Lakshmi Ayurveda Retreat to 5 willowych domków (bungalow) oraz 3 pokoje o rodzinnym charakterze i nieco niższym standardzie (ekono rooms). Jedna z willi jest parterowa, natomiast pozostałe domki są dwupoziomowe, co oznacza, ze posiadają dwa osobne wejścia i przeznaczone są na zakwaterowanie indywidualnych gości. W każdym z pokoi może być zakwaterowana 1 lub 2 osoby. Z pokoju na piętrze roztacza się piękny widok na morze, pokój na parterze ma bezpośrednie wyjście na ogród. Kształt budynków jest unikatowy, wynika z budowy w architekturze tzw. Świętej Geometrii (architekturze świętych Pomiarów Ziemi). Wiąże się to z właściwościami wymiarów i proporcji stosowanych w tej architekturze, które przynoszą dobre samopoczucie i uzdrawianie.

Panorama

Ananda Lakshmi – domki willowe
Wnętrze pomieszczeń zostało zaplanowane w taki sposób, by zapewniało dużo przestrzeni, światła, dopływu świeżego powietrza, dostarczanego wraz z morską bryzą. Wyposażenie wszystkich domków jest w wysokim standardzie, nie ujmujące jednocześnie charakteru ajurwedyjskiej aurze. Domki mają na swoim wyposażeniu sejf, łazienkę z ciepłą i zimną wodą, ajurwedyjski szampon i mydło, suszarka jest dostępna na życzenie. Każdy domek ma obszerny zadaszony taras z widokiem na morze, ze stolikiem i dwoma fotelami. Pościel, ręczniki, szlafrok (na zabiegi ajurwedyjskie) i inne niezbędne przybory toaletowe są wymieniane codziennie (lub wówczas, gdy zachodzi taka potrzeba).


Pokoje Ekono są bardziej skromne, choć również charakteryzują się obszerną przestrzenią. Znajdują się na pierwszym piętrze w budynku, w którym mieści się klinika ajurwedyjska.

Na terenie ośrodka jest basen oraz duży drewniany podest do jogi lub innych zajęć (ok. 100 m²), wykonany ze świętego drzewa Neem, które jest znane ze swoich właściwości leczniczych. Dawniej drewno z tego drzewa mogło być stosowane tylko w budowlach świątynnych oraz było wykorzystywane do wyrobu łóżek z przeznaczeniem do zabiegów ajurwedyjskich. Z podestu rozpościera się z przepiękny widok na morze. Ośrodek oferuje również codzienne, poranne zajęcia jogi, medytacji, pranayama (ćwiczenia oddechowe). Malowniczo położony basen ma na swoim wyposażeniu łóżka i parasole plażowe oraz ręczniki basenowe.

Na terenie ośrodka można korzystać z internetu bezprzewodowego oraz komputera stacjonarnego (dla gości ośrodka gratis). Na terenie ośrodka można korzystać z zasobnej biblioteczki, obejmującej swą tematyką relaksujące romansidła, pouczającą ajurwedę, a nade wszystko szeroki wachlarz literatury o tematyce duchowej i rozwoju osobistego. Można także korzystać z takich udogodnień jak pralnia, obsługa turystyczna (organizacja wycieczek), wynajem samochodu i serwis taxi. Na miejscu można wymieniać pieniądze, a także dokonywać transakcji za pomocą kart Visa/Mastercard.

Comments are closed.

logo

Medycyna starohinduska

Centrum Ajurwedy

Adama Branickiego 9 lok. 65
02-972 Warszawa Wilanów

Kontakt

Wanda
e-mail: ayurwanda@gmail.com
tel. +48 515 166 246

Ewa
e-mail: ewa.kurto@gmail.com
tel. +48 600 071 266

Izabella
e-mail: iza.demozzi@gmail.com
tel. +48 502 603 171

Translate »