ARTYKUŁ: Ajurwedyjski sposób na łagodne przekwitanie

Home » Ajurweda » ARTYKUŁ: Ajurwedyjski sposób na łagodne przekwitanie

W najnowszym numerze Natura & Zdrowie znajduje się nasz artykuł na temat menopauzy. Serdecznie polecamy.

 

„Ajurweda w naturalny sposób wspiera przejście przez okres okołomenopauzalny, który jest ważnym element w życiu każdej kobiety. Faza poprzedzająca menopauzę to okres przejściowy dla naszego organizmu i wkroczenie w kolejny etap życia. Może trwać do 10 lat przed całkowitym zatrzymaniem miesiączki i w tym czasie wiele kobiet doświadcza takich objawów jak: nieregularne lub obfite okresy, uderzenia gorąca, lęk i depresja, ociężałość i brak koncentracji.

Objawy będą się różnić w zależności od stanu organizmu kobiety, mogą też na nie wpływać różne czynniki wewnętrzne i zewnętrzne.

W świecie zachodnim menopauza jest czymś, o czym wcześniej się nie mówiło i postrzegano ją jako nieuniknioną część procesu starzenia się, zwykle kojarzona z poczuciem lęku. Bez wątpienia ma to również wpływ na to, jak czujemy się w tym czasie i jak radzimy sobie z objawami i zmianami w nas samych, zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym.

Ajurweda postrzega menopauzę jako okres przejściowy. Jest to ważny czas w życiu kobiety, w którym ma ona okazję ustalić priorytety i zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie we wszystkich obszarach – fizycznym, psychicznym, emocjonalnym, seksualnym i duchowym…”

ciąg dalszy w numerze Natura & Zdrowie marzec-kwiecień 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

logo

Medycyna starohinduska

Centrum Ajurwedy

Roentgena 22/29
02-781 Warszawa Ursynów

Kontakt

Wanda
e-mail: ayurwanda@gmail.com
tel. +48 515 166 246
Kontakt via WhatsApp

Ewa
e-mail: ewa.satya@gmail.com
tel. +48 600 071 266

Izabella
e-mail: iza.demozzi@gmail.com
tel. +48 502 603 171

Translate »