O nas

Centrum Ajurwedy to pierwszy polski ośrodek na terenie Polski propagujący filozofię zdrowego stylu życia według zasad Ajurwedy. Został założony w 2004 roku przez Izabelę Demozzi, która reprezentuje Polskę na międzynarodowym forum będąc członkiem – założycielem European Ayurveda Association (EuAA) oraz członkiem w radzie nadzorczej World Movement for Yoga and Ayurveda. Centrum Ajurwedy zlokalizowane jest w samym sercu Warszawy. Przekraczając jego progi przeżyjesz ekscytującą podróż w czasie i przestrzeni. Wyróżnia go autentyczność zabiegów i produktów o oryginalnym indyjskim pochodzeniu.

Nasza misja

Naszą misją jest szerzenie świadomości zdrowego stylu życia w oparciu o starożytnią wiedzę wedyjską oraz wspomaganie na drodze przywracania równowagi ciała i umysłu. Zapewniamy najwyższą jakość naszych usług poprzez fachową obsługę i używanie wyłącznie oryginalnych olejów i ziół sprowadzanych z Indii. Dążymy do tego, aby wiedza jak być zdrowym, pełnym energii i radości życia mogła dotrzeć do każdego, kto tego zapragnie.

Nasza filozofia edukacji

Kluczowym elementem naszej działalności jest edukacja nt. sposobów przywracania równowagi ciała i umysłu. Publikujemy liczne artykuły prasowe dotyczące ajurwedyjskich metod uzdrawiania. Nasze porady i artykuły ukazują się regularnie w różnych pismach: Zwierciadło, Twój Styl, Pani, Uroda, Elle, Polityka, Wróżka, Szósty Zmysł, Sens. Docieramy do licznych grup społecznych szerząc wiedzę poprzez ogólnopolskie media m.in.: TVP1, TVP2, TV Polsat, TVN oraz kanały lokalne.

Organizujemy warsztaty przybliżające kulturę i filozofię Indii, prelekcje, pokazy masaży, prowadzimy szkolenia z zabiegów ajurwedyjskich na terenie Polski, jak też poza jej granicami. Pragniemy zaprezentować jak najszerszą wiedzę dotyczącą sposobów przywracania i utrzymywania pełnej równowagi całego organizmu, tak, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie (masaże i inne zabiegi, dieta, nauka oddechu, joga, terapie oczyszczające i regenerujące) i opracować optymalny indywidualny program na swoje życie.

Galeria


Izabella Demozzi

Założycielka


Z wielkiej pasji w 2004 roku założyłam Centrum Ajurwedy. Pierwszy ośrodek na terenie Polski propagujący filozofię zdrowego stylu życia według zasad ajurwedy oraz ajurwedyjskie terapie zdrowotne. Od połowy 2012 r. prowadzę wraz z mężem ośrodek Ananda Lakshmi Ayurveda Retreat w Kerali, południowym stanie Indii.

Reprezentuję Polskę na międzynarodowym forum będąc członkiem – założycielem European Ayurveda Association (EuAA) – Europejskiego Stowarzyszenia Ajurwedy, członkiem w radzie nadzorczej Światowego Ruchu na Rzecz Jogi i Ajurwedy (World Movement for Yoga and Ayurveda).

Od 2002 r. odbywam cykliczne szkolenia w Indiach, pogłębiając swoją wiedzę na gruncie ajurwedy, jogi, pranayamy. Jogę praktykuje od 1997 r., stąpając po jej różnych ścieżkach.

Ukończyłam również kursy z zakresu masażu klasycznego i aromaterapii, terapii kwiatowych Dr Bacha. Jestem absolwentką McKenna Breen Limited Society of Neuro Linguistic Programming NLP (Londyn). Tam też zdobyłam wiedzę i umiejętności z zakresu hipnoterapii (Hipnoza Eriksonowska). Zapoznała się także z pracą Donalda Van Howtena, założyciela Ayurveda and Life Impressions Institute, w Santa Fe, New Mexico.

Niezwykle cenię sobie pracę z takimi postaciami jak: Dr Vasant Lad (czołowa postać w świecie Ajurwedy), Amadio Bianchi – Swami Suryananda Saraswati (General Coordinator World Movement for Yoga and Ayurveda, VP European Yoga Federation), Drunvalo Melchizedek (Kwiat Życia, Merkaba), Tom Kenyon (terapia dźwiękiem), Matthew P. Abraham (terapia wg Świętej Geometrii), Barbara Ann Brennan (Uzdrawianie Światłem), Bert Hellinger (konstelacje rodzinne), Arnold Mindell (POP), Zdenko Domanćic (uzdrawianie energetyczne) i wieloma innymi, którzy wpisali się na stałe w mój życiorys. Od 2010 r. bardzo aktywnie i z ogromną pasją podjęłam się praktyki terapii tańcem u Susannah i Ya’Acov Darling Khan w School of Movement Medicine, Wielka Brytania.

Dzieląc swoją przygodę z Drunvalo Melchizedek, podróżowałam do najodleglejszych zakątków świata pobierając nauki oraz uczestnicząc w różnych świętych ceremoniach prowadzonych przez kapłanów/szamanów z różnych kultur i kontynentów – obu Ameryk m.in. Inkowie, Majowie, Hopi, Kogi, Dakota, Apache itp.; N. Zelandii: Maori i Waitaha; Azji: Indii, Tybetu, Syberii, Bali; szamani plemion Skandynawi, Afryki.

Najbliższe mojej duszy pozostaje wyznanie Lahiri Mahasaya z linii Kriya Yogi:
„Samorealizacja jest jedyną pracą, którą powinniśmy wykonywać. Zanim zechcesz poznać Boga, poznaj najpierw Siebie. Spoglądaj do wewnątrz. Urzeczywistnienie Siebie jest urzeczywistnieniem Boga.
Prowadzić ku odkrywaniu i jednoczeniu się z Duszą stanowi jedyny przejaw wartościowego działania Człowieka”.


  Przemek Wardejn

  Konsultacje ajurwedyjskie


  Jestem instruktorem jogi, nauczycielem mindfulness, coachem zdrowia. Jako konsultant ajurwedyjski ukończyłem Instytut Ayuskama Ayurveda w Rishikesh, w Indiach, jestem twórca aplikacji mobilnej slowonline. Moją pasją jest przenoszenie teorii zdrowia na grunt życia codziennego.


  • +48 609 281 442

  Ewa Kurto

  masaże ajurwedyjskie


  Z masażem, pracą z ciałem i rozwojem osobistym i duchowym związana jestem od ponad 10 lat.

  Jestem terapeutką ajurwedyjską (absolutną fanką ABHAYANGI), refleksologiem twarzy i stóp, coachem oddechu oraz fascynatką świadomego uważnego życia.
  W swojej pracy łącze wszystkie umiejętności i doświadczenia zdobywane podczas osobistej ścieżki rozwoju.

  Ukończyłam kurs masażu hawajskiego oraz The International Academy of Reflexology & Meridian Therapy.
  Masaży ajurwedyjskich uczyłam się pod okiem Izabeli Demozzi. Dwukrotnie doświadczyłam procesu Panchakarmy w Indiach.
  Ukończyłam kurs refleksologii twarzy w Międzynarodowym Instytucie Refleksologii Twarzy Beaty Sekuły.

  Jestem absolwentką Nowej Szkoły Oddechu i Szkoły Rozwoju Osobistego dla Kobiet.
  Wzięłam udział w licznych warsztatach rozwojowych Ustawień wg Berta Hellingera.
  W niedalekiej przyszłości rozpoczynam kurs terapii czaszkowo-krzyżowej.

  Jestem w nieustannej drodze do samopoznania, czym z radością dziele się w swojej praktyce terapeuty.
  Moja praca to sztuka relaksacji poprzez uważny, świadomy i obecny dotyk.

  Jestem założycielką gabinetu Take a Break, które stało się miejscem łączącym wiele nurtów pracy terapeutycznej dla ciała i ducha.


  • +48600071266

  Wanda Kruszynska

  Masaże i zabiegi ajurwedyjskie, terapia czaszkowo-krzyżowa, joga, szkolenia


  Do świata masaży trafiłam w 2005 roku w Brighton w Wielkiej Brytanii. Masaże holistyczne dla osób z uszkodzonym układem nerwowym. Potem podróże skierowały mnie do Indii gdzie po raz pierwszy spotkałam się z Ajurwedą. Uczyłam się przez 6 miesięcy w Kanadzie w 2010 roku. Potem doszkalałam się w Polsce u Izabelli Demozzi, w Stanach Zjednoczonych w Ayurveda Institute u dr Vasanta Lada oraz w Ayurved Sadhana u dr Bharata Vaiji.

  Moją największą pasją jest popołogowa opieka ajurwedyjska. W 2016 po latach nauki i przygotowań zdobyłam tytuł Ayurvedic Postpartum Specialist (Specjalista Opieki Popołogowej) wydanym przez Sacred Window w New Mexico, USA.

  Od marca 2018 oferuję indywidualne sesje jogi.

  Oferuję:
  · Masaże ajurwedyjskie i terapie: Marma, Abhyanga, Shirodhara, Basti, Nasya, Netra Tarpana, Karna Purana,  Udvarthana, Nabhi Vasti, Kati Vasti, Hrid Vasti, Champi, Marma, Mukha Marma.

  · Terapie energetycznie: Marma, Polarity, Cranio-sacral.
  · Terapie prenatalne  i w połogu.
  · Techniki oddechowe, joga i medytacja.
  · Warsztaty i szkolenia; kursy happiness z fundacji Art of Living.


  logo

  Medycyna starohinduska

  Centrum Ajurwedy

  Adama Branickiego 9 lok. 65
  02-972 Warszawa Wilanów

  Kontakt

  Wanda
  e-mail: ayurwanda@gmail.com
  tel. +48 515 166 246

  Ewa
  e-mail: ewa.kurto@gmail.com
  tel. +48 600 071 266

  Izabella
  e-mail: iza.demozzi@gmail.com
  tel. +48 502 603 171

  Translate »