O nas

Centrum Ajurwedy to pierwszy polski ośrodek na terenie Polski propagujący filozofię zdrowego stylu życia według zasad Ajurwedy. Został założony w 2004 roku przez Izabelę Demozzi, która reprezentuje Polskę na międzynarodowym forum będąc członkiem – założycielem European Ayurveda Association (EuAA) oraz członkiem w radzie nadzorczej World Movement for Yoga and Ayurveda. Centrum Ajurwedy zlokalizowane jest w samym sercu Warszawy. Przekraczając jego progi przeżyjesz ekscytującą podróż w czasie i przestrzeni. Wyróżnia go autentyczność zabiegów i produktów o oryginalnym indyjskim pochodzeniu.

Nasza misja

Naszą misją jest szerzenie świadomości zdrowego stylu życia w oparciu o starożytnią wiedzę wedyjską oraz wspomaganie na drodze przywracania równowagi ciała i umysłu. Zapewniamy najwyższą jakość naszych usług poprzez fachową obsługę i używanie wyłącznie oryginalnych olejów i ziół sprowadzanych z Indii. Dążymy do tego, aby wiedza jak być zdrowym, pełnym energii i radości życia mogła dotrzeć do każdego, kto tego zapragnie.

Nasza filozofia edukacji

Kluczowym elementem naszej działalności jest edukacja nt. sposobów przywracania równowagi ciała i umysłu. Publikujemy liczne artykuły prasowe dotyczące ajurwedyjskich metod uzdrawiania. Nasze porady i artykuły ukazują się regularnie w różnych pismach: Zwierciadło, Twój Styl, Pani, Uroda, Elle, Polityka, Wróżka, Szósty Zmysł, Sens. Docieramy do licznych grup społecznych szerząc wiedzę poprzez ogólnopolskie media m.in.: TVP1, TVP2, TV Polsat, TVN oraz kanały lokalne.

Organizujemy warsztaty przybliżające kulturę i filozofię Indii, prelekcje, pokazy masaży, prowadzimy szkolenia z zabiegów ajurwedyjskich na terenie Polski, jak też poza jej granicami. Pragniemy zaprezentować jak najszerszą wiedzę dotyczącą sposobów przywracania i utrzymywania pełnej równowagi całego organizmu, tak, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie (masaże i inne zabiegi, dieta, nauka oddechu, joga, terapie oczyszczające i regenerujące) i opracować optymalny indywidualny program na swoje życie.

Galeria


Izabella Demozzi

Założycielka


Z wielkiej pasji w 2004 roku założyłam Centrum Ajurwedy. Pierwszy ośrodek na terenie Polski propagujący filozofię zdrowego stylu życia według zasad ajurwedy oraz ajurwedyjskie terapie zdrowotne. Od połowy 2012 r. prowadzę wraz z mężem ośrodek Ananda Lakshmi Ayurveda Retreat w Kerali, południowym stanie Indii (www.anandalakshmiayurveda.com).

Reprezentuję Polskę na międzynarodowym forum będąc członkiem – założycielem European Ayurveda Association (EuAA) – Europejskiego Stowarzyszenia Ajurwedy, członkiem w radzie nadzorczej Światowego Ruchu na Rzecz Jogi i Ajurwedy (World Movement for Yoga and Ayurveda).

Od 2002 r. odbywam cykliczne szkolenia w Indiach, pogłębiając swoją wiedzę na gruncie ajurwedy, jogi, pranayamy. Jogę praktykuje od 1997 r., stąpając po jej różnych ścieżkach.

Ukończyłam również kursy z zakresu masażu klasycznego i aromaterapii, terapii kwiatowych Dr Bacha. Jestem absolwentką McKenna Breen Limited Society of Neuro Linguistic Programming NLP (Londyn). Tam też zdobyłam wiedzę i umiejętności z zakresu hipnoterapii (Hipnoza Eriksonowska). Zapoznała się także z pracą Donalda Van Howtena, założyciela Ayurveda and Life Impressions Institute, w Santa Fe, New Mexico.

Niezwykle cenię sobie pracę z takimi postaciami jak: Dr Vasant Lad (czołowa postać w świecie Ajurwedy), Amadio Bianchi – Swami Suryananda Saraswati (General Coordinator World Movement for Yoga and Ayurveda, VP European Yoga Federation), Drunvalo Melchizedek (Kwiat Życia, Merkaba), Tom Kenyon (terapia dźwiękiem), Matthew P. Abraham (terapia wg Świętej Geometrii), Barbara Ann Brennan (Uzdrawianie Światłem), Bert Hellinger (konstelacje rodzinne), Arnold Mindell (POP), Zdenko Domanćic (uzdrawianie energetyczne) i wieloma innymi, którzy wpisali się na stałe w mój życiorys. Od 2010 r. bardzo aktywnie i z ogromną pasją podjęłam się praktyki terapii tańcem u Susannah i Ya’Acov Darling Khan w School of Movement Medicine, Wielka Brytania.

Dzieląc swoją przygodę z Drunvalo Melchizedek, podróżowałam do najodleglejszych zakątków świata pobierając nauki oraz uczestnicząc w różnych świętych ceremoniach prowadzonych przez kapłanów/szamanów z różnych kultur i kontynentów – obu Ameryk m.in. Inkowie, Majowie, Hopi, Kogi, Dakota, Apache itp.; N. Zelandii: Maori i Waitaha; Azji: Indii, Tybetu, Syberii, Bali; szamani plemion Skandynawi, Afryki.

Najbliższe mojej duszy pozostaje wyznanie Lahiri Mahasaya z linii Kriya Yogi:
„Samorealizacja jest jedyną pracą, którą powinniśmy wykonywać. Zanim zechcesz poznać Boga, poznaj najpierw Siebie. Spoglądaj do wewnątrz. Urzeczywistnienie Siebie jest urzeczywistnieniem Boga.
Prowadzić ku odkrywaniu i jednoczeniu się z Duszą stanowi jedyny przejaw wartościowego działania Człowieka”.


  Wanda Kruszynska

  Masaże i zabiegi ajurwedyjskie, konsultacje ajurwedyjskie, terapia czaszkowo-krzyżowa, joga, szkolenia


  Do świata masaży trafiłam w 2005 roku w Brighton w Wielkiej Brytanii. Wykonywałam masaże holistyczne dla osób z uszkodzonym układem nerwowym. Podróże skierowały mnie do Indii gdzie po raz pierwszy spotkałam się z Ajurwedą.

  W 2010 ukończyłam 6 miesięczne szkolenie w Sri Sri Ayurveda Wellness and Spa w Kanadzie (1400 godzin praktycznych). W 2011 roku doszkalałam się w Polsce w Centrum Ajurwedy u Izabelli Demozzi, w Stanach Zjednoczonych w Ayurveda Institute u dr Vasanta Lada oraz w Ayurved Sadhana u dr Bharata Vaiji.

  Moją największą pasją jest popołogowa opieka ajurwedyjska. W 2016 po latach nauki i przygotowań zdobyłam tytuł Ayurvedic Postpartum Specialist (Specjalista Opieki Popołogowej) wydanym przez Sacred Window w New Mexico, USA oraz dodatkowo szkoliłam się z odżywiania w czasie ciąży i po ciąży wg Ajurwedy w Ayurved Sadhana w Kolorado, USA.

  Od 2012 roku uczęszczam w intensywnych warsztatach z udziałem dr Vasanta Lada w USA, Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii.

  Od 2015 roku jestem trenerem masaży i terapii ajurwedyjskich. Szkolę osoby na całym świecie.

  W 2019 roku odbyłam staż jako konsultant Ajurwedy (420 godzin) w Klinice Ajurwedy dr Vasanta Lada w Pune, Indie.

  Oferuję:
  · Konsultacje online.

  · Przygotowanie do ciąży, ajurwedyjskie wsparcie w czasie ciąży oraz w czasie połogu.

  · Masaże ajurwedyjskie i terapie: Marma, Abhyanga, Shirodhara, Vishesh, Basti, Nasya, Netra Tarpana, Karna Purana,  Udvarthana, Nabhi Basti, Katti Basti, Hrid Basti, Champi, Marma, Mukha Marma, olejowe masaże w czasie ciąży,

  oraz:

  · Terapie energetycznie: Marma, Polarity, Terapia czaszkowo – krzyżowa.
  · Terapie prenatalne  i po porodzie.
  · Techniki oddechowe, joga i medytacja.

  · Warsztaty i szkolenia; kursy happiness z fundacji Art of Living.

  Członek Ayurveda Institute w Albuquerque.

  Kontakt z Wandą możliwy tylko poprzez WhatsApp lub email:


   

  Ewa Matuszewska

  masaże ajurwedyjskie


  Z masażem, pracą z ciałem i rozwojem osobistym i duchowym związana jestem od ponad 10 lat.

  Jestem terapeutką ajurwedyjską (absolutną fanką ABHAYANGI), refleksologiem twarzy i stóp, coachem oddechu oraz fascynatką świadomego uważnego życia.
  W swojej pracy łącze wszystkie umiejętności i doświadczenia zdobywane podczas osobistej ścieżki rozwoju.

  Ukończyłam kurs masażu hawajskiego oraz The International Academy of Reflexology & Meridian Therapy.
  Masaży ajurwedyjskich uczyłam się pod okiem Izabeli Demozzi. Dwukrotnie doświadczyłam procesu Panchakarmy w Indiach.
  Ukończyłam kurs refleksologii twarzy w Międzynarodowym Instytucie Refleksologii Twarzy Beaty Sekuły.

  Jestem absolwentką Nowej Szkoły Oddechu i Szkoły Rozwoju Osobistego dla Kobiet.
  Wzięłam udział w licznych warsztatach rozwojowych Ustawień wg Berta Hellingera.

  Jestem w nieustannej drodze do samopoznania, czym z radością dziele się w swojej praktyce terapeuty.
  Moja praca to sztuka relaksacji poprzez uważny, świadomy i obecny dotyk.

  Jestem założycielką gabinetu Take a Break, które stało się miejscem łączącym wiele nurtów pracy terapeutycznej dla ciała i ducha.


  Bartek Korpacz

  Masaże i terapie ajurwedyjskie


  Moja przygoda z Ajurweda rozpoczęła się w 1996 roku od uczestnictwa w szkoleniu w ośrodku Art of Living w Bad Antogast (Niemcy). Właśnie tam praktykowałem pod okiem specjalistów z Indii, zdobywając wiedzę praktyczną i teoretyczną na temat zasad Ajurwedy i innych technik masażu ajurwedyjskiego. W 2005 roku ukończyłem Advance Training of Ayurveda and Panchakarma w Chakrapani Institute w Jaipur (Indie).

  Na przełomie roku 2019 i 2020 podnosiłem swoje kwalifikacje w Ayuskama School of Yoga and Ayurveda w Rishikesh (Indie) w kierunku nadi pariksha (ajurwedyjska diagnostyka z pulsu) oraz odżywiania i gotowania według ajurwedy. Miałem okazję pracować m.in.: w Indiach, Kanadzie, Francji, Niemczech i Rosji, obserwując dobroczynny wpływ masaży ajurwedyjskich oraz uniwersalne zastosowanie zasad Ajurwedy w życiu codziennym.

  Zachęcam do doświadczenia autentycznych zabiegów i masaży, które dostosowuję do indywidualnych potrzeb i wymagań każdego klienta.


   

  logo

  Medycyna starohinduska

  Centrum Ajurwedy

  Roentgena 22/29
  02-781 Warszawa Ursynów

  Kontakt

  Wanda
  e-mail: ayurwanda@gmail.com
  tel. +48 515 166 246
  Kontakt via WhatsApp

  Ewa
  e-mail: ewa.satya@gmail.com
  tel. +48 600 071 266

  Izabella
  e-mail: iza.demozzi@gmail.com
  tel. +48 502 603 171

  Translate »