Panchakarma – wyjazd do Indii 7-22 marzec 2013

Home » Indie » Panchakarma – wyjazd do Indii 7-22 marzec 2013
masaz-abhyanga

Możesz uzdrowić i oczyścić swoje ciało i psychikę w Kerali, gdzie czas płynie wolniej, a słońce otula nasze ciało ciepłymi promieniami, gdzie w oddali słychać szum oceanu i widok pól palmowych, papai i bananowców zachęca do zatrzymania się i odnalezienia ciszy w sobie.

2-tygodniowy wyjazd do Indii, podczas którego będziesz mieć czas tylko dla siebie i poddasz się ajurwedyjskiemu procesowi oczyszczenia organizmu – panchakarma. Przez pierwszy tydzień oprócz panchakarmy, rano zapraszam Cię na zajęcia jogi, a popołudniami na warsztaty uzdrawiania.

W programie warsztatów m.in.:
– Wykłady na temat:
* przekonań kształtujących nasze życie;
* kreacji naszej rzeczywistości oraz jak tworzyć naszą rzeczywistość, by czuć radość i lekkość każdego dnia;
* ego- i boska- matryca (www.ewamayinspiracje.com)
– Ćwiczenia na transformację emocji czyli emocje takie jak złość, smutek, agresja, poczucie odrzucenia lub braku akceptacji zamienimy na lekkość, radość i miłość.

Program pobytu na Panchakarma i Uzdrawianiu
Pierwszy dzień:
– diagnostyka medyczna – określenie doshas (Praknti, Viknti)
– pierwszy zabieg z procesu Panchakarma – masaż abhyanga.

Drugi dzień:
Każdy uczestnik otrzymuje indywidualny plan zabiegowy oraz odpowiednio dobraną pod kątem Viknti dietę. Uczestnicy zostają również zaopatrzeni w leki – ziołowe preparaty ajurwedyjskie, które od tego dnia będą przyjmować wedle zaleceń lekarza aż do zakończenia programu. Lekarz ajurwedyjski prowadzi wykład nt. ajurwedy, mający na celu zapoznanie uczestników z podstawami medycyny ajurwedyjskiej i zabiegami, które będą wykonywane podczas procesu Panchakarma oraz zaleceniami, których należy przestrzegać.

Zabiegi są kontynuowane przez wszystkie dni procesu Panchakarma.

Na standardowy dzień w procesie Panchakarma i uzdrawianiu składa się:
– poranna joga, ćwiczenia oddechowe i relaksacja godz. 7:30 – 9:00
– śniadanie godz. 9:00 – 10:00
– zabiegi – rozłożone na różne godziny; najczęściej kończą się przed godz. 14:00 – 15:00
– obiad – godz. 15:00 – 16:00
– przez pierwszy tydzień pobytu (7 – 15 marzec) w godz. 16:30 – 19:30 warsztaty uzdrawiania.

Drugi tydzień pobytu (16 – 22 marzec) – popołudniami: pływanie w basenie lub w oceanie, jakuzzi, lub dodatkowo płatne wycieczki (ok. 5-10 Euro): do Trivandrum – stolicy Kerali (zwiedzanie świątyń, pałacu Maharajów, sklepów z jedwabiami, złotem, szlachetnymi kamieniami itp.), Kovalam Beach (bardzo znana plaża z mnóstwem sklepików, restauracji, kafejek, latarnią morską i pięknymi widokami); wycieczki do pobliskich świątyń na kolorowe i mistyczne npoojen, hinduskie misteria świątynne; zwiedzanie ashramu Sivananda oraz malowniczych, górzystych okolic; spływ drewnianymi łodziami po okolicznych rozlewiskach Kerali tzw. “back water”, dający wgląd w codzienne życie mieszkańców wiosek osadzonych na obrzeżach rzek.

Dodatkowe atrakcje to spacery po piaszczystej plaży i relaks w palmowym gaju, z pięknie rozciągającym się widokiem na morze, wspólna kolacja przy romantycznym oświetleniu pokrywającym tafle morza, a pochodzącym z rybackich łódek udających się na nocny połów.


Opis panchakarmy
Aby w pełni odżywić ciało oraz umysł, a także zapewnić równowagę systemu energetycznego ciała, należy oczyścić oraz odpowiednio zrównoważyć kanały, które dostarczają substancje odżywcze i usuwają z organizmu substancje toksyczne. Kiedy już toksyny zostaną usunięte z najważniejszych kanałów układu pokarmowego i oddechowego, wtedy ciało w naturalny sposób samo się o siebie zatroszczy (po oczyszczeniu, tkanki będą same dalej kontynuować ten proces oczyszczania i intensywnie wchłaniać substancje odżywcze) a wtedy ciało przejawi naturalne piękno. Takie oczyszczenie jest początkiem procesu odmładzania całego ciała, dzięki czemu poprawi się stan zdrowia, a oznaki starzenia się organizmu znikają. Ciało nabiera witalności, umysł wypełnia uczucie zadowolenia, a dosze są w równowadze, co pozwala na zachowanie dobrego zdrowia i harmonii. Ta równowaga jest fundamentem trwałego piękna.

CENA dla osób biorących udział w wyprawie „Podróż do słońca” (19 luty – 7 marzec 2013) i przedłużających sobie pobyt na Panchakarmę (7 marzec – 22 marzec 2013)
Pobyt tygodniowy – 7 nocy w dniach 7-15 marzec 2013 r. – 850 euro (zawiera: noclegi; całodzienne wegetariańskie wyżywienie; panchakarmę – konsultację z lekarzem ajurwedy, oczyszczające zabiegi, masaże, ziołowe, ajurwedyjskie lekarstwa; zajęcia z jogi i warsztaty uzdrawiania).

Pobyt dwutygodniowy – 14 nocy w dniach 7-22 marzec 2013 r. – cena 1375 euro (zawiera: noclegi; całodzienne wegetariańskie wyżywienie; panchakarmę – konsultację z lekarzem ajurwedy, oczyszczające zabiegi, masaże, ziołowe, ajurwedyjskie lekarstwa; oraz przez pierwszy tydzień pobytu zajęcia z jogi i warsztaty uzdrawiania).

CENA dla osób wyjeżdzających tylko na Panchakarmę
Pobyt tygodniowy – 7 nocy w dniach 7-15 marzec 2013 r. cena – 950 euro (zawiera: noclegi; całodzienne wegetariańskie wyżywienie; panchakarmę – konsultację z lekarzem ajurwedy, oczyszczajace zabiegi, masaże, ziołowe, ajurwedyjskie lekarstwa; zajęcia z jogi i warsztaty uzdrawiania).

Pobyt dwutygodniowy – 14 nocy w dniach 7-22 marzec 2013 r. – cena 1475 euro (zawiera: noclegi; całodzienne wegetariańskie wyżywienie; panchakarmę – konsultację z lekarzem ajurwedy, oczyszczające zabiegi, masaże, ziołowe, ajurwedyjskie lekarstwa; oraz przez pierwszy tydzień pobytu zajęcia z jogi i warsztaty uzdrawiania).

Dodatkowo płatne: około 3200 zł – przelot samolotem na tresie Warszawa-Trivandrum-Warszawa oraz opłata wizowa (224 zł + 65 zł).

Oferta specjalna: Istnieje również możliwość pobytu w ośrodku ISIS bez panchakarmy (procesu oczyszczania). Cena pobytu wraz z wyżywieniem, jogą i popołudniowymi warsztatami wynosi 4300 zł plus koszty przelotu. W przypadku takiego pobytu będzie można dodatkowo zamówić pojedyncze masaże (np. Abhyanga – masaż całego ciała ciepłym olejem – 16 euro).

Osobom zainteresowanym chętnie udzielę szczegółowych informacji drogą mailową info@zyciewmilosci.pl lub telefonicznie 790-591-550 albo 514-657-736.

Rezerwację miejsca gwarantuje wpłata zaliczki w wys. 150 0zł na konto do 30 stycznia 2013 r. W przypadku rezygnacji z wyjazdu przysługuje zwrot 50% wpłaconej zaliczki.

Uwaga: aby otrzymać indyjską wizę, paszport powinien posiadać ważność minimum rok. Czas oczekiwania na wizę – 21 dni!

logo

Medycyna starohinduska

Centrum Ajurwedy

Skwer ks. Kardynała Wyszyńskiego 5/50
VI piętro
01-015 Warszawa

Kontakt

mail: ranzooferoz@gmail.com

kontakt +48790693638

Zobacz również: www.isisayurveda.com
Translate »