PANCHAKARMA w indyjskich tropikach, Kerala, Indie 2020

Home » Ajurweda » PANCHAKARMA w indyjskich tropikach, Kerala, Indie 2020

Panchakarma w indyjskich tropikach

Kerala, Indie 2020

Oferujemy Program Holistycznej Odnowy Biologicznej zwany w sanskrycie PANCHAKARMA – najbardziej kompletny ze znanych różno-kulturowych systemów Program Przywracania Równowagi. Panchakarma, wywodzi się z najstarszego systemu medycznego na świecie – Ajurwedy. Opiera się na metodach naturalnego uzdrawiania, wykorzystuje ziołolecznictwo, zabiegi na ciało mające na celu oczyszczanie organizmu z toksyn tak fizycznych, jak i mentalnych, regenerację organizmu, a tym samym zapewnienie powrotu do pełni zdrowia.
Wśród wielu przyjemnych zabiegów ajurwedyjskich prym wiodą różnego rodzaju masaże olejowe, kąpiele ziołowe, aromatyczne sauny.

Nieodłącznym elementem procesów zdrowotnych jest zastosowanie odpowiednio skomponowanej diety, odpowiednio dobranych ćwiczeń fizycznych (joga), jak też pracę na bardziej subtelnych poziomach – emocji i umysłu.

Ajurweda wspomaga przywracanie równowagi na wszystkich poziomach naszej egzystencji, podnosi siły witalne, wzmacnia system odpornościowy – to wszystko, czego będzie domagać się nasze ciało po zimowym letargu.

Opcjonalnie wycieczki fakultatywne dla chętnych (zwiedzanie świątyń, uczestnictwo w rytuałach świątynnych i „jagna” (starożytnych rytuałach ognia), okoliczne wioski i stolica Kerali, mniej i bardziej popularne turystycznie miejsca, plażowanie, zakupy wszelkiej maści). Spotkanie z wedyjskim astrologiem. Codzienne rytuały oczyszczające „homa” (rytuał ognia o wschodzie i zachodzie słońca). Pokaz tańca, a dla chętnych też zajęcia z hinduskiego tańca.

Termin: 9-23 marca 2020

Pakiet 14 dniowy:

Pokój jednoosobowy 2400 euro
Villa jednoosobowa 2800 euro

Pokój dwuosobowy 1950 euro od osoby
Villa dwuosobowa 2150 euro od osoby

Termin 12-26 kwietnia 2020

Pakiet 14 dniowy:

Pokój jednoosobowy 1920 euro
Villa jednoosobowa 2070 euro

Pokój dwuosobowy 1695 euro od osoby
Villa dwuosobowa 1750 euro od osoby

Całkowita płatność przed 31 grudnia 2019 r. – 5% zniżki i zwrot kwoty do 30 dni przed przyjazdem w przypadku rezygnacji.

Płatność w 2 ratach:  50% do 15 stycznia 2020, kolejna wpłata raty do 15 lutego 2020.

Kto pierwszy – dostaje lepsze miejsca.

w pakiecie jest:
– zamieszkanie,
– 3 posiłki dziennie wg zaleceń lekarza ajurwedyjskiego,
– 2.5h codziennych masaży i zabiegów ajurwedyjskich,
– joga każdego poranka,

– transport z i na lotnisko w Trivandrum.

Informacje i zapisy:

Wanda Kruszyńska
ayurwanda@gmail.com
+48 515 166 246 (jedynie Whatts App do 24 grudnia 2019)

lub

Gianni Demozzi

gianni.demozzi@mpgroup.com.pl

+48 602693 343

 

link do filmiku o ośrodku w Kerali:

http://ajurweda.com/
www.anandalakshmiayurveda.com

Indywidualnie dobrana dieta ajurwedyjska (na życzenie bezglutenowa, bezbiałkowa, bezlaktozowa, surowa).

 

WYCIECZKI
Wycieczka do Kovalam Beach, położonego ok 8 km od ośrodka i ok 20 km od Trivandrum. Kovalam oznacza “gaj palm kokosowych”, najprawdopodobniej lata wstecz jak okiem sięgnąć okolica pokryta była lasem kokosowym. Obecnie Kovalam jest uważany za największy kurort w południowych Indiach. Wzdłuż plaży ciągnie się bulwar, przy którym mieszczą się bary i restauracje, hotele, sklepy z pamiątkami i usługi turystyczne. Długa, piaszczysta plaza podzielona jest na 2 części wysepką skalną, o którą z hukiem rozbijają się fale. Jedna z plaż przeznaczona jest dla serferów z sztucznie regulowanymi falami, zapewniającymi odpowiednie warunki do serfingu przez cały rok. Przy plaży, na niewielkim wzgórzu wystrzeliwuje w górę smukła latarnia morska z której można podziwiać widok na okolicę.
W weekendy wielu turystów z pobliskiego Trivandrum przyjeżdża rozkoszować się klimatem nadmorskiej miejscowości tworząc niesamowity wachlarz jaskrawych kolorów.
Trivandrum – stolica Kerali, położona ok 30 min drogi samochodem od ośrodka. Tam można zwiedzić muzea, drewniany pałac maharadży, świątynie, oraz mnóstwo sklepów z kolorowymi materiałami i hinduskimi strojami.
Backwater Trip – trzy godzinna wycieczka łodziami po okolicznych rozlewiskach Kerali, z dala od szumu samochodów i ulicznego gwaru. Wycieczka może odbyć się łodzią motorową lub tradycyjną drewnianą. Należy uzgodnić podczas organizacji wyprawy. Najczęściej wycieczka organizowana jest późniejszym popołudniem, tak by dotrzeć na plażę na czas zachodu słońca.
Całodzienna wyprawa na najbardziej wysunięty na płd Indii cypel– Kanyakumari. Koszt wycieczki 60 pln/os (15 euro): przejazd autokarem, przeprawa łodziom na wyspę skalną – jedno z najczęściej uczęszczanych miejsc pielgrzymek hinduskich, miejsce oświecenia Vivekanandy (Vivekananda Rock Memorial). Wycieczka obejmuje zwiedzanie muzeum – drewnianego pałacu Maharadży – Padmanabhapuram Palace (opcjonalnie) oraz jednej z największych i majestatycznych świątyń w płd. Indiach – Suchindram Temple.
Oczywiście możliwe są krótkie wycieczki po okolicy – wioska rybacka, życie rolników (nieco wgłąb lądu), świątynie, plaże, no i kobiece ulubione zajęcia – shopping.
W Indiach świętuje się niemalże non-stop, wiec dobrze również dopytać się o nadchodzące święta, by móc wziąć udział w kolorowych i wielokrotnie spektakularnych wydarzeniach, najczęściej o charakterze religijnym.
W szacunku do Wszystkiego Co Jest,
Strona Ośrodka w Indiach:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo

Medycyna starohinduska

Centrum Ajurwedy

Adama Branickiego 9 lok. 65
02-972 Warszawa Wilanów

Kontakt

Wanda
e-mail: ayurwanda@gmail.com
tel. +48 515 166 246

Ewa
e-mail: ewa.kurto@gmail.com
tel. +48 600 071 266

Izabella
e-mail: iza.demozzi@gmail.com
tel. +48 502 603 171

Translate »