PANCHAKARMA w indyjskich tropikach, 28.10.-10.10.2017

Home » Ajurweda » PANCHAKARMA w indyjskich tropikach, 28.10.-10.10.2017
20638926_1663132123697941_8219756349786042505_n

Panchakarma w indyjskich tropikach

Ponownie zapraszam ze mną w podróż po Eliksir Młodości do ajurwedyjskiej oazy u samego jej źródła, do wiecznie zielonej, otulonej słońcem Kerali.

Nasza polsko-indyjska przystań Ananda Lakshmi Ayurveda Retreat umieszczona jest w najpiękniejszej części wybrzeża południowych Indii z rozległym widokiem na ocean.

Po wielu latach pracy z ośrodkami ajurwedyjskimi zdecydowaliśmy się wraz z mężem na stworzenie własnego miejsca służącego regeneracji ciała, umysłu i ducha. W 2012 roku nastąpiło oficjalne otwarcie ośrodka. Od tej pory naszymi gośćmi są obywatele całego świata.

Oferujemy Program Holistycznej Odnowy Biologicznej zwany w sanskrycie PANCHAKARMA – najbardziej kompletny ze znanych różno-kulturowych systemów Program Przywracania Równowagi. Panchakarma, wywodzi się z najstarszego systemu medycznego na świecie – Ajurwedy. Opiera się na metodach naturalnego uzdrawiania, wykorzystuje ziołolecznictwo, zabiegi na ciało mające na celu oczyszczanie organizmu z toksyn tak fizycznych, jak i mentalnych, regenerację organizmu, a tym samym zapewnienie powrotu do pełni zdrowia.
Wśród wielu przyjemnych zabiegów ajurwedyjskich prym wiodą różnego rodzaju masaże olejowe, kąpiele ziołowe, aromatyczne parówki.

Nieodłącznym elementem procesów zdrowotnych jest zastosowanie odpowiednio skomponowanej diety, odpowiednio dobranych ćwiczeń fizycznych (yoga), jak też pracę na bardziej subtelnych poziomach – emocji i umysłu.

Ajurweda wspomaga przywracanie równowagi na wszystkich poziomach naszej egzystencji, podnosi siły witalne, wzmacnia system odpornościowy – to wszystko, czego będzie domagać się nasze ciało podczas jesiennej słoty i przed nieuniknionym zapadnięciem w zimowy letarg.

Dodatkowym atutem tego wyjazdu jest program rozwojowy „Podróż do Źródła Mocy”… Wyprawa po bezpośrednie doświadczanie Siebie i autentycznej relacji z Sobą. Wspólnie będziemy sięgać obszarów na codzień zaniedbanych czy też po prostu jeszcze nieodkrytych, w bezpiecznej przestrzeni i domowej atmosferze. Główną uwagę skupimy na podniesieniu wibracji ciała pranicznego, w różnych tradycjach inaczej zwanego świetlistym, eterycznym czy też KA. Od niego, zależy nasza życiowa siła, tak fizyczna, jak emocjonalna i mentalna. Moc kreatywności, realizacji marzeń, siła woli, poczucie własnej wartości – to wszystko zależne jest od Siły Ciała Pranicznego. I na tym się skupimy, na podniesieniu wibracji tego właśnie Ciała. Będziemy wykorzystywać techniki wedyjskie głównie, jako że z mojej perspektywy one są najbardziej efektywne.

Oczywiście i z innych form pracy z technikami tzw. transpersonalnymi, będę pracować, jeśli zajdzie taka potrzeba. Oprę się również na kilku perełkach, z „Podpowiedzi Odgórnych” 😉 A wszystko to w radości, lekkości i błogości … nie będziemy rozdrapywać żadnych starych ran, chyba że tak się samoistnie zadzieje na skutek procesu. W programie znajdują się również zajęcia z jogi, kriya, pranayama, medytacje prowadzone przez hinduskiego nauczyciela jogi), wykłady z ajurwedy.

Opcjonalnie wycieczki fakultatywne dla chętnych (zwiedzanie świątyń, uczestnictwo w rytuałach świątynnych i „jagna” (starożytnych rytuałach ognia), okoliczne wioski i stolica Kerali, mniej i bardziej popularne turystycznie miejsca, plażowanie, zakupy wszelkiej maści). Spotkanie z wedyjskim astrologiem. Codzienne rytuały oczyszczające „homa” (rytuał ognia o wschodzie i zachodzie słońca). Pokaz tańca, a dla chętnych też zajęcia z hinduskiego tańca.
I wiele innych atrakcji i niezapomnianych doznań, o których trudno tu wspomnieć.

Cena: Zniżka 5% za wpłatą całości kwoty do 31.08. Po tym terminie 2-tyg pobyt (all inclusive) na Panchakarma to w zależności od wybranej opcji 1755 – 2042 euro. Warunki pobytu:
Zakwaterowanie w pokojach i w domkach willowych, pojedynczo lub dwie osoby. Szczegóły po bliższym kontakcie ze mną na:

iza.demozzi@gmail.com lub centrum@ajurweda.com
http://ajurweda.com/
www.anandalakshmiayurveda.com

Warunki pobytu:
Zakwaterowanie w pokojach i w domkach willowych, pojedynczo lub w dwie osoby.
Konsultacja ajurwedyjska (pomoc z tlumaczeniem) i codzienne spotkania z lekarzem.
Indywidualnie dobrana dieta ajurwedyjska (na życzenie bezglutenowa, bezbiałkowa, bezlaktozowa, surowa).

logo

Medycyna starohinduska

Centrum Ajurwedy

Skwer ks. Kardynała Wyszyńskiego 5/50
VI piętro
01-015 Warszawa

Kontakt

mail: ranzooferoz@gmail.com

kontakt +48790693638

Zobacz również: www.isisayurveda.com
Translate »